Artykul

KRAJE ALPEJSKIE. NAWIGATOR TURYSTYCZNY CARTA BLANCA

Posted by DWPWN

W czasie wakacyjnych podróży i weekendowych wyjazdów każdy z nas szuka miejsc wyjątkowych – ciekawych, pełnych uroku, pozwalających wypocząć. W krajach alpejskich jest ich naprawdę wiele – warto spojrzeć na Mont Blanc ze szczytu Aiguille du Midi, zachwycić się Neuschwanstein i Hohenschwangau – górskimi zamkami szalonego króla, zjechać na nartach lub snowboardzie z Marmolady – najwyższego masywy Dolomitów, zostać kibicem na legendarnym stadionie San Siro w Mediolanie, spróbować oryginalnego ementalera w Affoltern czy napić się piwa na festiwalu Oktoberfest w Monachium.

Alpy stają się coraz bardziej popularnym kierunkiem podróży wśród Polaków. Nie tylko zimą, ale i przez cały rok mają do zaoferowania wiele atrakcji. „Kraje alpejskie. Nawigator turystyczny” to doskonały przewodnik dla wszystkich, którzy lubią odkrywać nowe piękne miejsca. Obejmuje swym zasięgiem regiony alpejskie Francji, Niemiec, Włoch, Austrii i Szwajcarii. Książka ma 160 stron, na których znajduje się mnóstwo propozycji spędzenia ciekawego urlopu. Malownicza panorama Alp sprzyja uprawianiu pieszej turystyki – spacerów, wycieczek, krótkich i długich wędrówek. Przyjezdnych z pewnością zachwycą piękne jeziora, góry i doliny. Atrakcje turystyczne – takie jak zabytki i muzea nie pozwolą się nudzić, a smaczna kuchnia i ogromna baza hotelowa sprzyjają rekreacji i wypoczynkowi.

Wielką zaletą nawigatora są praktyczne informacje, tj.: lokalizacja schronisk, hoteli czy restauracji w danym regionie, które ułatwią poruszanie się po wybranych miejscach. Wszystko to uzupełniają unikatowe zdjęcia z różnych zakątków Alp. Nawigator jest w pełni dostosowany do potrzeb osób podróżujących samochodem – zawiera aktualne i przejrzyste mapy i plany miast. Trasy obejmują najważniejsze atrakcje Alp, co pozwala na dokładne zaplanowanie podróży i zobaczenie tego, co naprawdę istotne.

Dodatkowo gratis, niebywała gratka dla miłośników piłki nożnej – Przewodnik kibica Euro 2008. Niezbędnik każdego turysty, który wybiera się na tegoroczne rozgrywki Mistrzostw Europy do Austrii i Szwajcarii. W środku znajdują się informacje o najważniejszych stadionach i klubach piłkarskich, przypomnienie historii Mistrzostw Europy i zestawienie najciekawszych wyników meczy z minionych lat. W przewodniku umieszczono również mapki dojazdu na stadiony, minisłowniczek oraz informacje o bazie hotelowej i gastronomicznej w okolicach stadionów.

W nawigatorze m.in.:

  • ponad 1000 atrakcji turystycznych podpisanych bezpośrednio na mapie samochodowej w skali 1:600 000, pokazującej Alpy i obejmującej swym zasięgiem Austrię, Szwajcarię, Słowenię, Monako, Liechtenstein, fragmenty południowych Niemiec, południowo-wschodniej Francji i północnych Włoch
  • 26 turystycznych planów miast
  • 7 szczegółowych map najciekawszych regionów
  • mapa przeglądowa w skali 1:3 600 000
  • niemal 100 fotografii ze wszystkich zakątków Alp
  • kilkaset opisów zabytków, atrakcji przyrodniczych, miejsc dla dzieci, imprez cyklicznych
  • informacje przydatne podczas zwiedzania: adresy, telefony, terminy i godziny otwarcia, ceny biletów, baza gastronomiczna i hotelowa

Related Post

Leave A Comment