Artykul

NOWOŚCI WYDAWNICZE: ALBUMY POPULARNONAUKOWE CARTA BLANCA

Posted by DWPWN

Nakładem wydawnictwa Carta Blanca ukazały się trzy piękne albumy wpisujące się w fascynującą serię książek o żywiołach i niezwykłych obliczach przyrody. ,,Skały i skamieniałości”, ,,Pogoda” oraz ,,Oceany” zabierają Czytelnika w podróż po tajemnicach, jakie kryje natura.

Odkrywanie świata i poznawanie jego tajemnic to chyba jedno z największych marzeń człowieka w każdej epoce i na każdej szerokości geograficznej. Od dawien dawna nic nie dawało większej satysfakcji niż odkrycie tego, co było dotychczas nieznane i niezrozumiane. Wydawałoby się, że wszystko już wiemy, a jednak naukowcy, wciąż prowadząc badania i eksperymenty, nieustannie przesuwają granice poznania.

Odkrywcą może być każdy z nas, wystarczy tylko uważnie rozglądać się wokół. Lektura albumów ,,Skały i skamieniałości”, ,,Pogoda” i ,,Oceany” stanowi doskonałą inspirację dla tych, którzy marzą o dalekich podróżach, fascynujących przygodach i sięganiu po to, co pozornie dalekie i nieosiągalne. To książki dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej i zrozumieć otaczający nas świat.

W każdym tytule z serii:

  • wykresy i schematy ułatwiające zrozumienie opisywanych zjawisk,
  • wspaniałe fotografie, ilustracje, grafiki i ryciny,
  • wyniki najnowszych badań,
  • historia i współczesność – fakty i legendy,
  • ciekawostki.

Album ,,Skały i skamieniałości” zaprasza na wyprawę w czasie, która pozwoli odkryć, w jaki sposób ukształtowały się krajobrazy Ziemi i jakie były początki życia. Można tu znaleźć obraz wnętrza planety i poznać jej dawne dzieje zapisane w skałach, minerałach i skamieniałościach. Książka odkrywa więzy, które łączą współczesny świat organiczny i jego kopalnych przodków. Pokazuje wymarłe, niesamowite formy życia – dziwaczne, potworne, a czasem bardzo delikatne stworzenia.

Album ,,Pogoda” przybliża zarówno niszczycielską, jak i życiodajną moc zjawisk pogodowych oraz śledzi ewolucję w dziedzinie ich obserwacji. Opisuje czynniki wpływające na pogodę i ekstremalne zjawiska – od huraganów po fale upałów, od powodzi po susze i pożary. Wyjaśnia wpływ klimatu na rośliny, zwierzęta i ludzi oraz stanowi przegląd najnowszych badań nad zmianami klimatycznymi, globalnym ociepleniem i niszczeniem warstwy ozonowej.

Album „Oceany” zabiera Czytelnika w podwodną podróż poprzez królestwo wód od wybrzeży do najgłębszych otchłani oceanów. Tam, gdzie żyły mitologiczne potwory oraz gdzie znajdowały się legendarne zatopione miasta. Pokazuje ogromną różnorodność form morskiego życia – organizmy bardzo rzadkie, czasem przerażające, a często zdumiewająco piękne. Opowiada o powstawaniu i zasięgu oceanów, ich wartości dla człowieka oraz o zagrożeniach, z którymi oceany muszą się zmierzyć.

Related Post

Leave A Comment