Artykul

NOWOŚCI WYDAWNICZE: KRAKOWSKA OFERTA CARTA BLANCA

Posted by DWPWN

Nakładem wydawnictwa Carta Blanca ukazały się właśnie cztery ciekawe i praktyczne publikacje o Krakowie i rejonach zachodniej Małopolski:

  • „OKOLICE KRAKOWA. JURA, TATRY. Nawigator turystyczny”
  • „KRAKÓW I WIELICZKA. Nawigator turystyczny. Do kieszeni”
  • ,,CRACOW AND WIELICZKA. A Tourist Navigator”
  • „KRAKÓW I WIELICZKA. Atlas. Informator”

Kraków to miasto pod każdym względem magiczne, o imponującej historii, łączące tradycję z nowoczesnością. To gród królów, artystów, muzyków, pisarzy… miejsce niezwykłe, pełne legend i symboli. Nie brakuje tu wyjątkowych, pełnych uroku zakątków, dlatego Kraków z pewnością oczaruje każdego turystę. Sami krakowianie twierdzą, że choć mieszkają tu od urodzenia, to każdego dnia odkrywają w Krakowie coś nowego, co ich zachwyca.

Warto zwiedzić najsłynniejsze krakowskie zabytki, pospacerować malowniczymi uliczkami Starego Miasta, napić się kawy pod arkadami Sukiennic, zobaczyć dawną dzielnicę żydowską. Kraków to miasto, które trzeba poznać bliżej, dlatego aktualne, przejrzyste i praktyczne publikacje Carta Blanca z pewnością przydadzą się wszystkim, którzy wybierają się do Małopolski. Książki będą niezastąpioną pomocą podczas wakacyjnych podróży, weekendowych wyjazdów czy krótkiego pobytu.

„Okolice Krakowa. Jura, Tatry. Nawigator turystyczny”. Publikacje z tej serii łączą zalety atlasu, informatora i albumu w jednym. Nawigator zawiera czytelną mapę Krakowa i okolic, która ma zarówno cechy mapy turystycznej, jak i samochodowej. Zostały na niej wskazane najważniejsze obiekty, które dokładnie opisano w tekście. To także niezastąpione źródło praktycznych informacji, znacznie ułatwiających planowanie podróży. Książka oprowadza po najpiękniejszych zakątkach regionu i zawiera kilkanaście propozycji wycieczek po zachodniej Małopolsce.

„Kraków i Wieliczka. Nawigator turystyczny. Do kieszeni” to wygodny i poręczny nawigator po Krakowie i Wieliczce w wersji kieszonkowej. Dzięki małemu formatowej idealnie nadaje się na wycieczki, a kompletna i wyczerpująca treść oraz czytelne mapy ułatwiają sprawne poruszanie się po zwiedzanej okolicy. Wszystkie najważniejsze atrakcje Krakowa w jednym tomie i w bardzo atrakcyjnej cenie!

,,CRACOW AND WIELICZKA. A Tourist Navigator” to aktualny, przejrzysty i praktyczny nawigator po Krakowie i Wieliczce
w wersji anglojęzycznej. Publikacja ta ułatwi każdemu zagranicznemu turyście poruszanie się po mieście i dotarcie do najciekawszych i najpiękniejszych zakątków Krakowa. Czytelne mapy i praktyczne informacje pomogą znaleźć odpowiadający gościom hotel i miejsca, gdzie można zjeść smaczny polski obiad, kupić oryginalne pamiątki lub wziąć udział w ciekawej imprezie kulturalnej. Przewodnik zawiera podwójne (polskie i angielskie) nazewnictwo wszystkich atrakcji turystycznych.

„KRAKÓW i WIELICZKA. Atlas. Informator” to praktyczny informator o Krakowie i Wieliczce dla wszystkich, którzy chcą łatwo i bez problemu poruszać się po mieście. Największą zaletą informatora jest bogactwo jego treści. Publikacja zawiera zarówno plan miasta, jak i szczegółowy plan samego centrum w imponującej skali 1:4800, na których została zaznaczona cała infrastruktura miejska, m.in.: zabytki, muzea, teatry, kina, galerie sztuki, baza gastronomiczna i hotelowa, aktualny przebieg linii komunikacji miejskiej, miejsca postoju taksówek, szpitale i kliniki, posterunki policji, urzędy, poczty, banki, budki telefoniczne czy toalety.

Nakładem wydawnictwa Carta Blanca ukazały się również: nietypowy przewodnik turystyczny ,,Znasz taki? Kraków” oraz nawigator turystyczny: „Kraków i Wieliczka”.

Related Post

Leave A Comment